TAG Mój zwierzęcy przyjaciel

Dzisiaj będzie troszkę inaczej niż zwykle ;)

Na blogu Nakolorowane podejrzałam tag i postanowiłam się z Wami podzielić moim małym Przyjacielem.

1) Jak się nazywa zwierzak?

Jakoś tak wyszło, że się nie nazywa :( Niestety zbyt długo myślałam nad imieniem dla niego, potem stwierdziłam, że będzie to po prostu Królik.

2) Jakie to zwierzę i jakiej jest rasy?

Jest to króliczek miniaturowy rasy baranek holenderski (umaszczenie lisie jakby ktoś pytał ;))

3) Jak długo jest już z Tobą?

Jest ze mną dokładnie od 14.10. 2009 roku.

4) Jak znalazł się w Twoim domu?

Byłam wtedy jeszcze w liceum. Jedna moja koleżanka kupiła drugiej królika, niestety nie upewniły się czy ta „druga” będzie go mogła zatrzymać. Okazało się, że jej rodzice się nie zgadzają i powstał problem co zrobić ze zwierzakiem. Szczęśliwie miałam w tym czasie urodziny (dokładnie to osiemnastkę) i koleżanki wpadły na pomysł, że dadzą mi go w prezencie (wszyscy moi znajomi wiedzą jak bardzo kocham zwierzaki). I tak zabrałam go do domu, wiozłam go przez całe miasto w kartonowym pudełku ( a zimno było wtedy strasznie, padał deszcz i wiał lodowaty wiatr). Moi rodzice też nie byli zachwyceni prezentem, ale pokochali go równie mocno jak ja!

5) Ile ma lat?

Dokładnie nie wiem, na pewno więcej niż 4 , myślę że nie więcej niż 5.

6) Co jest dziwnego w jego charakterze?

Dla mnie nie ma nic dziwnego, chociaż jak na swój wiek jest mocno dojrzały, mimo tego bawi się jak dzieciak.

7) Co dla Ciebie znaczy relacja z Twoim zwierzakiem?

Jest dla mnie mega ważna. Mój królik jest moim małym przyjacielem, moim małym pieszczoszkiem, którego bardzo kocham i który ufa m i bezgranicznie. Staram się dbać o niego jak najlepiej, to właśnie dzięki niemu wybrałam temat swojej pracy inżynierskiej o króliczkach miniaturowych.

8) Najmilsze wspomnienia związane z Twoim zwierzakiem.

Dla mnie każda chwila spędzona z moim królikiem jest cudowna. Jest bardzo grzeczny, czysty, lubi się bawić, daje się głaskać, kładzie się obok moich nóg gdy coś robię, szturcha mnie nosem na powitanie, gdy się położę na brzuchu biega mi po plecach, a gdy siedzę z wyprostowanymi nogami skacze mi przez nie. Przyzwyczaił się nawet do mojej muzyki, często liże mnie po nosie i po dłoniach ;)

9) Jak nazywasz swojego zwierzaka?

Królik, Myszka, Syneczek, Futrzaczek, Cudaczek, Pieszczoszek

Obowiązkowo mówię mu tez codziennie, że jest piękny! ;)

22 myśli nt. „TAG Mój zwierzęcy przyjaciel

  • Dziękuję! ;*
   tez kiedyś nie byłam zakochana w króliczkach, myślałam że brudzą, są zdziczałe i strachliwe oraz że nie da się z nimi bawić.
   Jak tylko dostałam mojego Cudaka dowiedziałam się, że wcale tak nie jest i , że króliki podobnie jak ludzie są różne i każdy z nich ma swój charakter ;)

 1. Ojej…jaki kochany :) też bardzo lubię zwierzaki :) nawet mam kilka takich małych przyjaciół w domu :) choć jeden czworonożny przyjaciel ma ok. 90 kg. to dla mnie i zawsze będzie maleńka :D

  • Dziękuję!;*
   Nieskromnie dodam,że też mi się strasznie podoba ;)
   Wiadomo, piesek czy kotek to fajne zwierzątka, sama kiedyś miałam pieska, potem kotka i tez były super, ale uważam że króliczki w niczym im nie ustępują ;))

 2. Jest przecudowny *-*
  Od zawsze marzę mieć królika, ale niestety moi rodzice są raczej anty na posiadanie zwierząt, chociaż mój młodszy brat ostatnio zaczął ich namawiać, więc przy okazji świąt może się uda przygarnąć z azylu małego słodziaka :)

  • Dziękuję!;**
   Z jednej strony się nie dziwię, zwierzę to jednak wydatek i ogromna odpowiedzialność. Ale moim zdaniem rekompensuje sobą wszystkie „obowiązki” jakich nam dostarcza ;)
   Swoją drogą to piękne, że chcesz uratować jakiegoś zwierzaka a nie kupować nowego ;) Oczywiście nie twierdzę, że zakup zwierzaka „od nowości” jest czymś złym, jednak ja zawsze miałam zwierzaki „z odzysku” (dostałam, złapałam, znalazłam) i uważam, że takie są najfajniejsze ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>